Singletrack van 9 km maakt slachtoffers in Cape Epic
Singletracks: we zijn er allemaal fan van. Wij in Belgiƫ kunnen maar dromen van een strook van negen kilometer, maar in de Cape Epic maakte het wel slachtoffers: favorieten Kulhavy en Grotts reden er lek. Zo liepen ritwinnaars Fumic en Avancini nog verder uit. Frans Claes deed het uitstekend, Githa Michiels kon een moeilijk moment verbijten.
Jaroslav Kulhavy moet achtervolgen na een lekke band op dag 3
© Nina Zimolong/Sportzpics/Cape Epic
De 2 bekendste titelverdedigers begonnen aan dag 3 van de Cape Epic in een luipaardtruitje. Dat zit zo:
Nino Schurter verloor gisteren na de rit zijn ploegmaat
Matthias Stirnemann door een maaginfectie, en
Esther Suss speelde ploegmate
Angelika Tazreiter kwijt door een val. Ze mogen wel hun weg verderzetten als solorenner, maar dan buiten competitie en in een truitje met luipaardprint, niet toevallig een dier dat op z'n eentje over de savannes zwerft. (update: schijnbaar is Schurter ondanks zijn intenties toch niet meer gestart)
De etappe van 106 km en 2000 hm was er opnieuw één met heel veel stof, en deze keer met korte steile beklimmingen. Het hoogtepunt van de dag, de lange singletrack tijdens de Landrover Technical Terrain, besliste de wedstrijd: vijf koppels reden weg onder impuls van
Jaroslav Kulhavy en
Howard Grotts (Investec - Songo). Maar de grote Tsjech reed lek, kon gelukkig wel zijn band pluggen, en kwam na een sterke achtervolging met 1’42” seconden achterstand over de streep.
In de sprint voor de zege haalde het Duits-Braziliaanse leidersduo
Manuel Fumic-Henrique Avancini (Cannondale) het van
Rohrbach-Geismayr,
Lakata-Hynek en
Guerra-Pinto.
Frans Claes deed het opnieuw prima: hij finishte met zijn Duitse ploegmaat
Markus Bauer in het spoor van Kulhavy op een knappe zesde plaats. In de stand zijn Claes-Bauer nu zesde op 9’35”. Dichtste achtervolgers op Fumic-Avancini zijn nog steeds Kulhavy-Grotts op 2’23”.
Langvad-Courtney domineren
Bij de vrouwen kraakte
Githa Michiels harde noten. De Belgische kampioene begon samen met
Ariane Lüthi aan de rit met een achterstand van goed twee minuten op de Deens-Amerikaanse leiders
Annika Langvad en
Kate Courtney (Investec - Songo). Die wonnen voor de derde dag op rij, deze keer met bijna vier en een halve minuut voorsprong. Met dank aan ‘powerhouse’ Langvad, die indruk maakte op de vlakke stroken en het Courtney knap lastig maakte. In de finale snelden de twee zelfs
Jurgen Van den Broeck en zijn broer voorbij, ook al waren de vrouwen een eindje na de mannen gestart.
In de achtervolging vormde zich een groep, waarin Michiels aan het einde van de lange rit kraakte op de slothellingen. Haar ploeggenote wachtte haar niet op, maar Michiels kon wel weer komen aansluiten en met een sterk slot naar de tweede plek spurten voor
Annie Last en
Mariske Strauss. Na de rit sloeg de Belgische kampioene uitgeput tegen de bodem. In de stand zijn Michiels-Lüthi nu tweede op 6'31".
Auteur:
Simon Lamon
Githa Michiels
Cape Epic
Nino Schurter
Jaroslav Kulhavy
Specialized
Frans Claes
Annika Langvad
Manuel Fumic
Kate Courtney
Matthias Stirnemann
Howard Grotts
Cannondale
Henrique Avancini